Klimatyzatory – oferta sprzedaży klimatyzacji

Duży wybór klimatyzatorów typu split przeznaczonych do mieszkań, domów, biur oraz lokali usługowych i handlowych, sprawia, że możem mieć problem z wyborem najlepszego modelu. Jeżeli szukasz klimatyzatorów pochodzących z polskiej dystrybucji i z gwarancją producenta, sprawdź nasze rekomendacje.

 

Typy oferowanych klimatyzacji

Poniżej przedstawiamy najczęsciej wybierane typy klimatyzacji oraz naszą rekomendację, który typ sprawdzi się w określonym pomieszczeniu.

 

  • Klimatyzatory ścienne

Najbardziej popularne klimatyzatory, przeznaczone do pomieszczeń o małej i średniej powierzchni. Stosowane najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych, biurach, punktach usługowych i handlowych. Dużą zaletą klimatyzatorów ściennych jest łatwość montażu i szeroka gama oferowanych urządzeń. Pozwala to na dobór klimatyzatora dopasowanego do naszych oczekiwań zarówno pod kątem wyglądu, posiadanych funkcji, jak i klasy sprawności energetycznej.

 

  • Klimatyzatory kasetonowe

Urządzenia tego typu przeznaczone są do montażu w przestrzeni sufitu podwieszanego. Klimatyzacja kasetonowa świetnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach takich jak sale konferencyjne, biura i itp. Urządzenia te posiadają nawiew 4-stronny co zapewnia komfortowe rozprowadzenie powietrza i jego optymalne wymieszanie.

 

  • Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe

Mogą być umieszczane przy ścianie podobnie jak grzejnik, jak również pod sufitem co pozwala na oszczędzenie dużej ilości miejsca. Szeroki zakres dostępnych mocy chłodniczych sprawia, że klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe mogą być stosowane między innymi w sklepach, biurach, salach weselnych i restauracjach.

 

  • Klimatyzatory kanałowe

Zaprojektowane są z myślą o zabudowaniu na przykład w konstrukcji sufitu podwieszanego. Klimatyzacja kanałowa świetnie sprawdza się przede wszystkim w domach mieszkalnych i biurach. Schłodzone powietrze rozprowadzane jest przewodami wentylacyjnymi dzięki czemu można zastosować jedno urządzenie do chłodzenia kilku pomieszczeń.

 

  • Klimatyzatory typu multi-split

Charakteryzują się zastosowaniem jednej jednostki zewnętrznej, do której możemy podłączyć od dwóch do kilku jednostek wewnętrznych różnego typu. Rozwiązanie tego typu pozwala zaoszczędzić miejsce i upraszcza instalacje. Multi splity najczęściej montowane są w miejscach takich jak biura oraz domy.

 

  • Systemy klimatyzacji VRF

Podobnie jak agregaty typu multi split do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć możemy wiele jednostek wewnętrznych. System VRF różni się jednak wielkością i sposobem prowadzenia instalacji. W odróżnieniu od multi-splitów do jednego agregatu VRF możemy podłączyć nawet kilkadziesiąt jednostek wewnętrznych. Systemy VRF stosowane są w biurowcach, hotelach, szpitalach oraz budynkach handlowo-usługowych.