Dobór klimatyzacji - klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne Warszawa – dobór klimatyzacji

 

Zastanawiasz się nad klimatyzacją, ale nie wiesz co wybrać? Podpowiadamy jak przebiega profesjonalne doradztwo w zakresie się wyboru klimatyzacji. Skorzystaj z pomocy doświadczonych sprzedawców, którzy mająw swojej ofercie klimatyzatory różnych marek, dzięki czemu będziesz mógł dobrać odpowiednie urządzenie do swoich preferencji, pod kątem poziomu zużycia energii, ceny oraz jakości i stylistyki wykonania. Skorzystaj zrównież profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru mocy i umiejscowienia klimatyzacji.

 

 

Jak dobieramy klimatyzacje?

 

 Poniżej prezentujemy najważniejsze czynniki, które zadecydują o wyborze odpowiedniego systemu klimatyzacji.

 

Komfort

Stojąc przed wyborem klimatyzatora ściennego należy pamiętać, że wybieramy urządzenie, które ma bezpośredni wpływ na nasz komfort. Pomimo iż, wszystkie klimatyzatory działają na tej samej zasadzie nie każde z urządzeń uprzyjemni nam upalne dni w ten sam sposób. Jednym z głównych czynników, które mogą wpływać na komfort używania klimatyzacji jest głośność urządzenia. Nie ma ona oczywiście dużego znaczenia jeśli szukamy klimatyzatora do biura. Powinniśmy jednak dobrze sprawdzić parametry klimatyzacji jeśli ma być ona zainstalowana np. w sypialni.

 

Stylistyka

Jeszcze kilka lat temu klimatyzator ścienny kojarzył się jedynie ze średnio estetyczną pożółkłą hałasującą skrzynią. Na szczęście wychodząc naprzeciw coraz bardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów, producenci klimatyzacji zadbali także o aspekt wizualny produkowanych modeli. Oferowane obecnie urządzenia cechuje dużo wyższa jakość wykonania jak również szeroka gama dostępnych kolorów i wzorów jednostek wewnętrznych. Urządzenia dobieramy oczywiście zgodnie z upodobaniem klienta, informując jednocześnie o wadach i zaletach danej klimatyzacji.

 

Przeznaczenie i zastosowanie klimatyzatora

Nowoczesne klimatyzatory inwerterowe świetnie sprawdzają się nie tylko podczas upałów ale także jako dodatkowe źródło ciepła w okresach przejściowych. W niektórych miejscach stosowane są do pracy całorocznej zapewniając jedyne źródło ciepła zimą. W takich przypadkach warto dobrać odpowiednie urządzenie ponieważ nie wszystkie klimatyzatory przystosowane są do pracy w bardzo niskich temperaturach. Również intensywność z jaką urządzenie będzie pracowało ma znaczenie przy wyborze klimatyzacji. Jeśli klimatyzator używany będzie w biurze to warto zainwestować w urządzenie najwyższej jakości. Jeśli jednak używamy klimatyzacji w domu tylko latem większość tańszych modeli powinna spełnić nasze oczekiwania.

 

Miejsce montażu

Odpowiednie umiejscowienie klimatyzatora ma decydujący wpływ na jakość użytkowania klimatyzacji i jej wydajność. Jednostka wewnętrzna ma za zadanie obniżenie wilgotności i temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Zainstalowanie klimatyzatora w przypadkowym i nieprzemyślanym miejscu może przyczynić się do nadmiernego przechłodzenia części pomieszczenia i niewystarczającego dochłodzenia innych miejsc. Nie bez znaczenia jest również dobór miejsca, w którym umieszczony ma być agregat. Powinien być zainstalowany w taki sposób, by ułatwić późniejszy serwis, zminimalizować natężenie wytwarzanego hałasu, a także długość instalacji chłodniczej pomiędzy jednostkami.

 

 

Wawa Klima
Dobry klimat w Twoim mieście!

kontakt