Polecane marki

Najlepsze marki klimatyzatorów

Czy wiesz, wybór jakiej marki gwarantuje klimatyzatorów gwarantuje bezproblemową obsługę, dobry dostęp do części serwisowych nawet po upływie gwarancji, a także sprawdzoną i niezawodną jakość? Sprawdź nasze rekomendacje.

 

Wyrafinowana forma dla wymagających

Na tle konkurencji koreański producent odznacza się nietuzinkowym wzornictwem produkowanych urządzeń i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Klimatyzatory LG cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, w połączeniu z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wspornik jednostki wewnętrznej został przeprojektowany, dzięki czemu efekty wizualne po zamontowaniu jednostki LG są zdecydowanie bardziej estetyczne – lepiej przylegają do ściany. LG wyróżnia się na tle konkurencji wyjątkowo skutecznym systemem filtracji powietrza dzięki zastosowaniu wydajnych filtrów 3M, a także jonizatora plasmaster+. Jonizator unieszkodliwia wszelkie wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie, neutralizując przy tym także nieprzyjemne zapachy.

 

LG to także wyjątkowo niski poziom hałasu generowanego przez klimatyzacje. Urządzenia można z powodzeniem montować w miejscach takich jak sypialnia. Klimatyzatory LG zadowolą również osoby poszukujące oszczędnej klimatyzacji. Producent wyposażył flagowe modele w ciekawą funkcję zarządzania energią, która jest dopełnieniem wysokiej klasy energetycznej ( A+++ ). Z poziomu pilota można ograniczyć energię elektryczną zużywaną przez urządzenie. Przycisk ENERGYCONTR pozwala na ustawienie jednego z dwóch trybów ograniczenia zużycia. Jednokrotne użycie przycisku ogranicza zużycie prądu do 75% przy zachowaniu 86% wydajności. Kolejny stopień to 50% zużycia energii przy zachowaniu wydajności na poziomie 79%!

 

Najnowocześniejsza technologia gwarancją komfortu

Niewątpliwie największą zaletą wprowadzonych na rynek w 2014 roku urządzeń jest możliwość sterowania pracą klimatyzacji za pomocą smartfona dzięki wbudowanej funkcji WiFi. Nie jest to jednak jedyna nowinka techniczna na jaką warto zwrócić uwagę zastanawiając się nad wyborem tego producenta. Budowa klimatyzatorów zaprezentowanych przez producenta znacząco różni się od innych urządzeń. Kształt jednostki wewnętrznej oparty jest o nową formę zwaną Triangle Design. Trójkątny kształt niesie ze sobą sporo udogodnień. Jednym z ważniejszych jest poprawienie przepływu powietrza i dostępu do filtrów. Nowa obudowa posiada ściągany panel dolny ułatwiający dostęp do rur oraz zmodyfikowany wspornik, dzięki któremu klimatyzacja lepiej przylega do ściany.

 

SAMSUNG zadbał również o jakość powietrza. Wyższe modele posiadają wbudowany jonizator VIRUS Doctor, który eliminuje roztocza, pleśń, wirusy, bakterie oraz dezaktywuje alergeny. Działanie układu potwierdzone jest przez instytuty badawcze na całym świecie. Klimatyzatory SAMSUNG cechuje również wysoka energooszczędność oraz wyjątkowo niski poziom generowanego hałasu, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nawet w pomieszczeniach sypialnych.

 

Japońska technologia i precyzja wykonania

Toshiba posiada w swojej ofercie trzy serie klimatyzatorów ściennych. Producent w branży klimatyzacji ceniony jest przede wszystkim za jakość oferowanych produktów, która jest powszechnie uznawana za niedościgniony wzór do naśladowania. Wybierając klimatyzator marki Toshiba możemy spodziewać się najwyższej jakości wykonania, zaserwowanej prosto z Japonii. Obudowa klimatyzatorów spasowana jest perfekcyjnie. Nie trzeba obawiać się uciążliwego trzeszczenia, które jest dobrze znane użytkownikom tanich klimatyzacji.

 

Jedną z ciekawszych funkcji zastosowanych przez japońskiego producenta jest tryb 8C, w który wyposażona jest wersja NORDIC klimatyzatorów Toshiba. Po włączeniu klimatyzacji w tym trybie utrzymuje ona w pomieszczeniu temperaturę około 8°C. Taka temperatura skutecznie zabezpiecza instalacje wodną w budynku przed zamarznięciem. Funkcja ta przydatna jest w pomieszczeniach, których używamy sezonowo np. w domkach letniskowych. Klimatyzatory wyposażone w tą funkcje używane są również do ogrzewania garaży i innych miejsc, w których wymagana jest temperatura dodatnia zimą. Wersja nordic posiada także grzałki tacy ociekowej dzięki czemu urządzenie nie obladza się podczas długiej pracy zimą.

 

Na uwagę zasługuje również system filtracji. Oprócz filtra siatkowego klimatyzator może być wyposażony w filtr IAQ oraz filtr plazmowy, dzięki czemu mniej zanieczyszczeń dostaje się na wymiennik. Klimatyzatory ścienne Toshiba cechuje minimalistyczna stylistyka, typowa dla japońskich producentów.

 

Sprawdzona jakość w przystępnej cenie

Gree jest jednym z największych producentów klimatyzatorów z tzw. średniej półki. Pomimo przystępnych na tle konkurencji cen urządzeń, oferuje jakość na wysokim poziomie co bezpośrednio przekłada się na ilość sprzedanych klimatyzacji – co trzeci klimatyzator na świecie został wyprodukowany w fabrykach GREE. W ofercie producenta znajduje się aż 6 różnych modeli klimatyzatorów ściennych różniących się ilością dodatkowych funkcji oraz stylistyką wykonania.

 

Jedną z ciekawszych funkcji zastosowaną przez Gree jest "I Feel". Pilot zdalnego sterowania umożliwia odczyt temperatury powietrza w miejscu, w którym się znajduje. Po uaktywnieniu funkcji, pilot wysyła informację o odczytanej temperaturze do jednostki wewnętrznej. Dzięki temu urządzenie jest w stanie dokładniej dopasować swoją moc do temperatury otoczenia co znacznie zwiększa komfort użytkowania i oszczędza energię. Funkcja "I Feel" sprawdza się w miejscach, w których odczyt temperatury z jednostki wewnętrznej może być przekłamany – np. w pomieszczeniach o wydłużonym kształcie. Gree dba także o jakość powietrza. W ofercie producenta znajdziemy urządzenia z jonizatorem, a także aż 5 różnych filtrów powietrza.

 

Wawa Klima
Dobry klimat w Twoim mieście!

kontakt